Burčiak

FB_IG_post_vychod[39137]

Čerstvý burčiak v Matyšák Shope

S koncom leta prichádza sezóna, na ktorú sa všetci milovníci burčiaku už veľmi tešili. Hovorí sa, že burčiaku by sme mali vypiť toľko, koľko litrov krvi máme v tele. Pravdaže, nie naraz. 🙂
Burčiak je vďaka kvasinkám bohatý na vitamíny skupiny B, najmä tiamínu. Obsahuje aj zinok, minerály a stopové prvky, prospieva pleti a vlasom, takže určite poteší všetky dámy.

Spoločným menovateľom každého burčiaku je, že jeho dostupnosť a aj čerstvosť je časovo obmedzená, keďže vplyvom kvasiniek stále pracuje.

Vo vinárstve Matyšák však vymysleli systém, ako burčiak udržiavať čerstvý, aby ho mali zákazníci dostupný na celom Slovensku a vždy v tej najlepšej kvalite.

V predajni Matyšák Shop je umiestnený na mieru vyrobený burčiakomat, v ktorom sa burčiak udržiava dlhšie stabilný, čerstvý a v správnej kvalite a chuti. Burčiakomaty sú 450 litrové tankové nádoby z potravinárskej nereze, kde pod chladením prebieha riadená fermentácia. Simulujú sa tam podmienky ako vo vinárskej pivnici. Zákazníci Matyšák shopov si tak môžu prísť po burčiak v kvalite, ako by si ho nechali načapovať vo vinárstve v Pezinku pri Bratislave. Každý štvrtok je burčiak dovezený úplne čerstvý.