Nápady na jesenné dekorácie za rozumné ceny

25. októbra 2022

Dodajte svojmu domovu útulný a slávnostný štýl s týmito jednoduchými nápadmi na jesenné dekorácie. Či sú to teplé textílie, deky, čerstvé alebo sušené kvety, voňavé sviečky a oleje, doplnky do kúpeľne, osviežovače vzduchu, prestieranie alebo množstvo ďalších sezónnych dekorácii tak ich nájdete v našich prevádzkach ako napríklad Pepco, Albi, Daffer, DM drogéria a ďalšie.

Všimli ste si, čo majú všetky krásne domácnosti spoločné? Pozrite sa pozorne na akýkoľvek inšpiratívny interiér, či už je na stránkach časopisu alebo na vašom Instagrame, a uvidíte, že všetky štýlové domácnosti spája jedna vec – menia sa s ročnými obdobiami. Môže sa to zdať jednoduché, ale keď príde jeseň, pridaním niekoľkých sezónnych detailov môžete úplne premeniť váš domov na teplú a útulnú oázu.

Pridajte hrubé prikrývky a deky

Vrstvenie prikrývok na pohovkách, stoličkách, gauči alebo na posteľnej  bielizni je cenovo výhodný spôsob, ako zútulniť vašu domácnosť. Keď teploty začnú klesať, vytiahnite zo skrine hrubé úpletové deky v škandinávskom štýle a prehozy so strapcami.

Štýlové tekvice

Nič nereprezentuje jeseň tak ako tekvica. Či už použijete skutočné alebo sofistikované keramické ozdoby, neexistuje lepší spôsob, ako dodať vášmu domovu jesenný pôvab – vyzerajú skvele zoskupené na krbovej rímse alebo vystavené v strede kuchynského ostrovčeka.

Rozhoďte sýte farebné vankúše

Ak kade tade po domácnosti rozložíte množstvo vankúšov inšpirovaných jeseňou to jej okamžite dodá zábavný, ale aj prijemný sezónny nádych. Môžete byť odvážni alebo jemní, ako sa vám páči – ak nie ste fanúšikom vzorov, použite jednofarebné vankúše, ideálne v sýtej oranžovej zamatovej farbe, alebo tlmené khaki tóny na dodanie textúry a tepla!

Zapáľte sviečky s jesennou vôňou

Keďže sa počasie vonku ochladzuje a večery sa predlžujú, naplniť si izbu mihotavou žiarou a vôňou inšpirovanou jesennou sezónou je osvedčený spôsob ako zútulniť váš domov. Vyberte si sviečky s hrejivými jesennými vôňami ako je pačuli, ambra a pižmo.

Zaveste vence

Kedysi sa používali len na Vianoce, teraz môžete použiť vence v každom ročnom období a jesenné môžu byť práve tie vaše obľúbené! Zaveste si jeden na predné dvere, aby ste dali najavo vrelé privítanie, alebo na krbovú rímsu medzi tekvicami a šiškami a vytvorte z nich rustikálny obraz.

Použite šišky

Šišky prepletené so svetlami vo váze alebo jednoducho vystavené na krbovej rímse, majú nadčasový rustikálny šarm. Môžete ich zafarbiť, aby ladili s vaším interiérom, alebo ich pripevniť na šnúrku a vytvoriť tak  elegantné girlandy!

Zaveste girlandy

Rovnako ako vence, girlandy by nemali byť vyhradené len na zimné mesiace. Prevesené cez krbovú rímsu alebo omotané  okolo zábradlia schodiska dodajú vašej domácnosti teplý a príjemný vibe. Pre cenovo výhodnú možnosť si vyberte obyčajný listový veniec a pomocou tenkého zeleného drôtu pripevnite naň sezónne umelé lístie, kvety, bobule a tekvice. Keď prídu Vianoce, môžete ich jednoducho vymeniť za šišky, vianočné ozdoby a svetielka!

Ozdobte si stôl

Ozdobte si jedálensky stôl a vytvorte si tú správnu jesennú atmosféru. Stačí keď si naplníte misu jesenným ovocím a jesennými listmi alebo mini tekvicami – falošnými alebo skutočnými! Ak chcete urobiť veľký dojem, môžete pridať bohatý behúň na stôl, sezónne tácky alebo stĺpové sviečky.

Vyberte si kúpeľňové doplnky inšpirované jeseňou

Pokiaľ ide o jesennú výzdobu, nemusí sa koncentrovať len na hlavné obytné priestory.  Niekedy môžu mať ten najväčší vplyv aj malé detaily v iných miestnosťach bytu ako napríklad v kúpelni alebo predsieni. Ak vymeníte vaše bežné uteráky za iné vo farbách jesene ako je hnedá alebo sýto červená môžete tak príjemne obzvláštniť aj túto miestnosť.

Použite sušené kvety

Čerstvé kvety sú nádherné po celý rok, ale na sušených kvetoch a trávach je niečo magické. Vyberte si sušený aranžmán inšpirovaný úrodou alebo kyticu trendových zajačích chvostov – najlepšie na tom je, že vydržia celú sezónu a potom ich môžete znova použiť budúci rok!

Aranžmány z  čerstvých kvetov

Ak sušené kvety nie sú vaša šálka kávy,  prečo nepoužiť krásny a čerstvý kvetinový aranžmán, ktorý dodá vášmu priestoru sezónny nádych? Vyberte si kytice so sýtou červenou, pomarančovou a žltou farbou a pridajte svoje vlastné bobule a kvetinové vetvičky a dosiahnete tým očarujúci vzhľad. Ak sa vám to zdá priveľa, vyskúšajte jednoduché stonky eukalyptu vo váze – vyzerajú sviežo na chodbe a skvele na kuchynskom ostrovčeku.