Pridajte sa k ostatným pri záchrane prírody

7. augusta 2023

Máme iba jeden domov. Naša planéta je to najlepšie a najkrajšie miesto na život, preto si ju musíme vážiť a chrániť.

Pri našom životnom komforte si často ani nevieme predstaviť, aké by to bolo, keby nám z vodovodu netiekla voda prúdom, ale iba kvapkala po kvapkách a už vôbec nie, že by sme si po ňu museli chodiť niekoľko kilometrov pešo. Zaujímavé na tom však je, že ľudia, ktorí toto všetko musia kvôli vode absolvovať, si tiež nevedia predstaviť, že by im doma z vodovodu tiekla čistá a priezračná pitná voda, ktorej 6 litrov spláchneme do záchoda po každom použití toalety. Vážme si preto naše zdroje a pristupujme k ním zodpovedne.

Vo Forume sa tiež snažíme o ekologický prístup. Samotná budova je vybavená technológiami, ktoré majú vysokú účinnosť pri využití minimálnej energie, vďaka čomu máme energetický certifikát budovy A.

V spolupráci so ZSE Energiou sme pre vás pripravili nabíjaciu stanicu pre elektromobily na streche nášho parkoviska. Pre zákazníkov sú k dispozícií dve vyhradené parkovacie miesta. Nabíjacia stanica umožní nabíjanie všetkými konektormi, ako sú CCS/CHAdeMO/Type2 a prístup k stanici je dostupný v rámci otváracích hodín centra od 08:00 – 21:00.

Medzi najväčšie ekologické problémy patrí likvidácia odpadu, preto všetky koše na odpad v našom centre umožňujú separovanie odpadu a okrem košov na klasický zmiešaný odpad, u nás  nájdete aj koše na plasty. Separovanie je veľmi dôležité, lebo tým dávame odpadu druhý život, čo znamená, že nezaťažujeme prírodu odpadom ani využiváním nových zdrojov.

Napriek tomu, že výroba papieru už dnes nemusí nutne predstavovať výrub lesa, aj spracovanie recyklovaného papiera je energeticky náročné. Aj to je dôvod prečo máte na našich toaletách na výber, či použijete po umytí rúk papierové utierky alebo vysokovýkonne sušiče rúk, ktoré sú oveľa ekologickejšie.

Takto môže každý z nás prispieť k lepšej budúcnosti a život na Zemi bude krajší nielen pre nás, ale aj pre naše deti.

Váš Forum