Príďte do Forum Poprad na autogramiádu Rallye Tatry

23. mája 2023

Posledný májový víkend ožije Forum Poprad burácaním rýchlych áut a silných motorov. Pod tatranskými vrcholmi sa uskutoční 50. ročník automobilovej súťaže PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023. Tesne pred štartom samotného preteku prebehne v piatok 26. mája o 16.30 hodine pre fanúšikov autogramiáda vybraných najlepších posádok jubilejného päťdesiateho ročníka, ktorá sa uskutoční na 1. podlaží v event zóne.  Hosťami autogramiády budú štyria  zástupcovia populárnych zimných športov. Podpisy svojim fanúšikom rozdajú rodáci z neďalekého Kežmarku zjazdoví lyžiari Adam Žampa, Andreas Žampa, úspešní účastníci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, účastníci olympijských hier a majstrovstiev sveta. Na autogramiádu dorazí aj rýchlostný lyžiar Michal Bekeš zo Ždiaru, ktorý tento rok vytvoril na svetovom šampionáte vo francúzskom Vars slovenský rekord 248,550 km/h. Chýbať na popradskej podpisovej show nebude ani najpopulárnejší zimný šport, a to ľadový hokej. Dlhoročný kapitán HK Poprad Patrik Svitana sa už teraz teší na fanúšikov.

Rally pod Tatrami privíta na  päťdesiatom ročníku aj jednu veľkú súťažnú legendu. Do Popradu príde český jazdec Leo Pavlík, ktorý so spolujazdcom Karlom Jirátkom vyhral tatranskú rallye trikrát v rokoch 1979, 1985 a 1989. Popri legendárnom Leo Pavlíkovi sa fanúšikovia motoristického športu môžu tešiť na autogramiáde aj na súčasné hviezdy Slovenskej rallye, posádky Vlastimil Majerčák – Jakub Slovák, Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Tomáš Kukučka – Peter Vejačka, Vladimír Hanuš – Robert Čech. Podpisy rozdá aj dvojnásobný víťaz Rallye Tatry a veľký favorit kategórie „dvojkoliek“ Martin Koči. Domáce popradské posádky zastúpi Tibor Kovács – Viliam Pitoňák a Lukáš Klust – Ivan Ganádik.

Celým programom autogramiády vás povedie slovom obľúbený spíker Marian Galajda. Nezabudnite, že autogramiáda začína 26. mája o 16:30 a následne od 18-tej hodiny pred nákupným centrom bude program pokračovať slávnostným štartom jubilejného 50. ročníka tatranskej rallye. A v sobotu 27. mája v poobedňajších hodinách sa pred centrom uskutoční slávnostné odovzdávanie cien víťazom pretekov.

Viac informácií o jubilejnej súťaži nájdete na webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovom a instagramovom profile pretekov.

Tešíme sa na vás vo Forume!