Veľký sprievodca módnymi trendmi na jar/leto 2024 pre mužov

24. mája 2024

Zima sa skončila a módne trendy na jar/leto 2024 sú tu! Väčšinou sa zameriavame na dámsku módu, ale tento krát vám predstavíme najnovšie módne trendy pre mužov. Blíži sa aj Deň otcov, ktorý tento rok oslavujeme 16. júna a veríme, že vás aj tento módny prehlaď inšpiruje pri kúpe darčeka pre toho vášho 😊

Vypustite zviera

Zvieracie potlače sú stálicou v dámskej móde,  no na jar/leto 2024 sa návrhári pánskeho oblečenia pustili do divočiny. Kabáty inšpirované haďou kožou na inak jednouchých strihoch, masívne kabáty s leopardím vzorom z umelej kožušiny, tielka  s leopardím vzorom či čižmy s kravským vzorom vyrobené z konských vlasov to všetko sú kúsky, ktoré sú najnovším módnym trendom aj pre mužov.

Odhalené stehná

Nielen dámske šortky sa neustále skracujú a skracujú. Na sezónu jar/leto 2024 sa aj pánske šortky dostali o niekoľko centimetrov vyššie nad kolená a dizajnéri navrhli ďalšie kúsky , ktoré sú sotva dlhšie ako  mikrošortky.

Prichádza trblietavá bomba

Dizajnéri v Londýne, Miláne a Paríži znovu objavujú lesk Štúdia 54. Či už sú to košele s čiernymi flitrami, džínsy s vyrazenými čiernymi, sivými a striebornými flitrami, doplnené tlmenými topmi s dlhými rukávmi, alebo  retro-futuristické  blejzre s flitrami. T všetko  sú hlavnú atrakcie vo veľmi diskotékami inspirovanými kolekciami.

Tielko na obdiv

Tielka sú všade! Tielka sú in vo všetkých tvaroch a veľkostiach a tam, kde sa predtým mohli nosiť len pod tričkom alebo košeľou túto sezónu ich módny návrhári predstavili úplne iným spôsobom.  Na módnych prehliadkach vykúkali spod háčkovaných košieľ s krátkym rukávom alebo boli doplnené len šortkami. Niektoré boli formálne, vyrobené z hodvábu alebo prehodené cez  topy s dlhými rukávmi. Takže skrátka tielka sú IN.

Tvíd nikdy nezomrie

Iste, tvíd bol kedysi hlavne látkou, ktorú používali farmári v Škótsku a Írsku, alebo babičky na vidieku, no v týchto dňoch si tvíd vydobyl svoje miesto aj na prehliadkových mólach.

Najväčšie módne domy ho predstavili v oblekoch,  oversized zvinovacích kabátoch a tiež košeliach. . Luxusné dámske oblečenie starých mám, ale pre mladých cool chlapov.

Overal pre odvážnych

Obliecť si overal je pre muža  odvážna vec, ale povedzme si pravdu, uľahčuje to obliekanie. Od jednoduchých jednofarebných až po výstredné z kože a také so zvieracou potlačou.. proste módny návrhári sa tento krát nenechali ničím obmedzovať.  

Nech žijú SAKÁ

Táto sezóna dokazuje, že saká majú v mužskom šatníku stále nejaké využitie. Či už sú oversized dvojradové, ktoré sa majú nosiť otvorené a voľné alebo sú vypasované. Dokonca si ich môžete dať aj s kraťasmi.

Oslávme bermudy

Iste, mini šortky sú stále v kurze, ale niektorí dizajnéri presadzujú dlhšie, voľnejšie varianty letných strihov. Niektorí spárovali nadrozmerné, nadúvacie blejzre s kraťasmi po kolená, zatiaľ čo u iných to boli šorkty  voľné, vrecovité a ideálne na prechádza po meste. Niektoré boli vyrobené z plyšovej bavlny a siahali pod kolená alebo boli súčasťou obleku.