10 módnych trendov na jeseň 2023

8. September 2023

Ak chcete vidieť, ako by mohol vyzerať váš šatník na jesennú sezónu, pokračujte v čítaní, pretože vďaka štyrom svetovým metropolám módy, New Yorku, Londýnu, Milánu a Parížu,  ktoré sú vždy o krok vpred, módne trendy  na jeseň a zimu 2023 boli predpovedané už vo februári.

A toto sú kľúčové trendy na nadchádzajúcu sezónu.

1. NESMRTEĽNÝ PLIS

Paco Rabanne, Loewe & Rokh

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako pozdvihnúť váš outfit je plis, ktorý sa na jeseň vrátil vo veľkom štýle.  Či už sa rozhodnete pre mäkký, nariasený alebo zložitejší, hustejší záhyb, je to skvelý spôsob, ako pridať zmysel outftiu bez toho, aby ste ho zbytočne komplikovali rôzne látkami alebo vrstvami. Zvyšok oblečenia ponechajte relatívne monochromatický, aby plisovanie vyniklo.

2. TICHÝ LUXUS

Tove, Bottega Veneta & Gucci

Tichý luxus, jeden z najjednoduchších trendov na jeseň/zimu, naberá v posledných mesiacoch na tempe. V podstate je to opak okázalých prejavov bohatstva prostredníctvom log a okamžite rozpoznateľných dizajnérskych potlačí, toto je o umení jemnosti. Od nadčasových viest po blejzre a dokonca aj jednoducho dobre strihané džínsy, tichý luxus bude vďaka svojej nadčasovosti jedným z najmúdrejších trendov budúcej sezóny.

3. ČERVENÁ VÝSTRAHA

Stella McCartney, Bora Aksu & Nensi Dojaka

Ľudia vždy chcú vedieť, ktorá to bude tá hlavná „farbe sezóny“, a zatiaľ čo rúžová prežíva svoju hviezdnu chvíľu  vďaka filmu Barbie, medzi módnymi zasvätencami niet pochýb o tom, že skutočným trendom jesene je červená. Nie jemná červená, nie rubínová, karmínová alebo bordová, ale stará dobrá šarlátová. Noste ju od hlavy po päty a budete naozaj IN.

4. LBC

Stella McCartney, Givenchy & Victoria Beckham

Jeden z najviac nositeľných trendov nadchádzajúcej sezóny je tzv.  LBC (Long Black Coat) alebo dlhý čierny kabát! Rozhodne však nemusí byť taký dlhý aby ste ním zametali chodníky. Rozhodnite sa pre taký, ktorý siaha tesne nad členky a pôsobí vzdušne a ľahko.

5. NÁLADOVÉ KVIETKY

Erdem, Carolina Herrera & Christopher Kane

Mnohí z nás milujú kvety jari a leta, ale považovali ste ich niekedy za základ jesene? To sa všetko čoskoro zmení, keďže na módnych prehliadkach sa do centra pozornosti dostali kvety v náladovejších farbách. Vyberte si tie, ktoré majú sýtu základnú farbu – ideálne čiernu alebo sivú – a nechajte vyniknúť kvetinovým vzorom. Či už je to jeden alebo niekoľko kvetov, je to zaručený spôsob, ako  si rozjasnite deň počas sychravej jesene alebo zimy.

6. PANČUCHY NA DOHĽAD

David Koma, Ahluwalia & Coperni

Hitom tejto jesene budú pančuchy! Áno dobré čítate. Ale nie tie jemné v nude farbe, ani obyčajné čierne, po ktorých siahnete zakaždým, keď teplota klesne do jednociferných hodnôt. Nie, toto sú páry pančuchových nohavíc, ktoré boli vyrobené, aby ich bolo vidieť. Jasné červené boli túto sezónu na všetkých mólach, ale v skutočnosti tu neexistujú žiadne pravidlá. Červené, modré, ružové, zelené, biele… všetky farby sú IN.

7. MASLOVÉ TYČINKY

Tove, Givenchy & Zimmermann

O niečo jemnejším, no nemenej krásnym farebným trendom tejto jesene je tento maslový, pastelovo-žlto-zlatý tón. Nosený od hlavy až po päty často tiež zapadá do trend „tichého luxusu“, pretože vyžaruje takú jemnú eleganciu, no zároveň je to jeden z najjednoduchších odtieňov na nosenie.

8. TEKUTÉ KOVY

Gucci, Simone Rocha & Paco Rabanne

Metalíza prichádza takmer každú zimu vďaka jej silnému spojeniu s párty sezónou, no pre rok 2023 to nie je len o lesku, ale aj o množstve a umiestnení. Zatiaľ čo v predchádzajúcich sezónach to bolo s leskom a flitrami striedmejšie, tento rok sa tomu neubránite pretože tento look si vyžaduje celý outfit z tekutého kovu. Od hlavy po päty to musí vyzerať, akoby vám kovový lesk stekal z každého údu. Zdá sa vám to veľa? Nám nie 😊

9. OPASKY PREKLIATO NÍZKO

Versace, Off-White & Blumarine

Nízko padnuté opasky sú momentálne jedným z najväčších trendov na scéne. Ale ak nie ste na brucho obnažené vzhľady, nebojte sa, pretože nie je dôvod, prečo by ste si ten opasok nemohli dať na šaty.

10. SPÄŤ DO ŠKOLY

David Koma, Valentino & Christian Dior

V tomto roku  sa vraciame k starým spôsobom, pričom školská móda,  konkrétne košele a kravaty,  je jednou z najčastejšie sa opakujúcich tém módnych prehliadok tejto sezóny. Jediný rozdiel je v tom, že tentoraz ich môžete spárovať s akýmikoľvek nohavicami, ktoré uznáte za vhodné.