VERI PERI je farba roka 2022!

7. January 2022

Začiatkom decembra 2021 spoločnosť Pantone odhalila farbu roku 2022 a stala sa ňou farba Pantone 17-3938 Very Peri!

Veri Peri farba je zimozelovo-modrá s fialovo-červenými podtónmi – podľa spoločnosti je navrhnutá s ohľadom na žiarivé obrazovky nášho digitálneho sveta. V tlačovej správe zástupcovia Pantone vysvetlili, že farba roka má evokovať „prechod, ktorým prechádzame“.

„Ako sa dostávame z intenzívneho obdobia izolácie, naše predstavy a štandardy sa menia a náš fyzický a digitálny život sa spojili novými spôsobmi,“ uvádza sa v ich vyhlásení. „Digitálny dizajn nám pomáha posúvať hranice reality a otvára dvere do dynamického virtuálneho sveta, kde môžeme objavovať a vytvárať nové farebné možnosti.“ Podľa spoločnosti nová farba, ktorej odvážna prítomnosť povzbudzuje osobnú vynaliezavosť a kreativitu, zobrazuje bezstarostnú sebadôveru a odvážnu zvedavosť, ktorá oživuje nášho tvorivého ducha. Takto predstavila spoločnosť Pantone farbu roka 2022.  Zvedavá a zaujímavá Very Peri nám pomáha prijať túto zmenenú oblasť možností a otvára nám novú víziu, keď meníme svoje životy.

Napriek tomu, že farba roka bola vyhlásená len v decembri minulého roka, niektoré módne značky už ponúkajú produkty vo veľmi podobných odtieňoch.

Napríklad takýto svetrík nájdete v predajni Mohito.

Mohito

Čo poviete na túto bundu z predajne Cropp? Okrem farby je aj metalická čo je další veľký trend tejto sezóny.

Cropp

A táto romantická blúza s kvetinovým vzorom z Tally Weijl by potešila nejednú z nás. Skombinovať ju môžete s bielymi nohavicami alebo sukňou.

Tally Weijl

Ak táto farba nie je to pravé orechové pre vás, môžete ju využiť vo forme doplnkov. Napríklad slnečné okuliare (áno aj v zime ich niekedy potrebujeme) alebo šiltovka z predajne Reserved zaručene oživý akýkoľvek outfit.

No a ak sa odvážite na čižmy v tejto úžsnej farbe z dielne Reserved, budete neprehliadnuteľná!

Takže milé nákupné maniačky a milí nákupní maniaci, teraz keď budete brázdiť naše predajne s módnym oblečením, obuvou, ale aj bytovými doplnkami viete na ktorú farbu sa treba zamerať, aby ste boli ako vždy „en vogue“, čiže na tej správnej módnej vlne. Navyše Veri Peri je naozaj krásna, optimistická a odvážna farba čo sa nám všetkým v týchto turbulentných časoch mimoriadne zíde!