Chystáte sa na dovolenku? Poradíme vám ako sa najlepšie zbaliť k moru.

7. júla 2022

Máte zakúpenú dovolenku a teraz zostáva len vyriešiť otázku, čo si zbaliť. Plánovanie toho, čo si oblečiete a zbalíte na dovolenku, môže byť zábavné, ale niekedy aj frustrujúce, veď kufor má len určitú kapacitu a vláčiť ťažký kufor sa vám asi tiež nebude chcieť.  My vám poradíme ako sa zbaliť efektívne a zároveň tak, aby ste si vašu vysnívanú dovolenku užili a cítili sa pekne a atraktívne.

Tropické destinácie a plážové pobyty nevyžadujú veľa oblečenia, avšak nasledujúce položky tvoria základ toho čo by ste si na dovolenku mali zobrať.

Základom sú samozrejme PLAVKY. Bez nich sa v žiadnej prímorskej destinácii nezaobídete. Odporúčame, aby ste si zbalili aspoň dvoje plaviek, alebo aspoň dva spodné diely bikín. Keď vyjdete z mora alebo bazéna, je dobré si vždy vymeniť spodný diel  za druhý, suchý, aby ste sa vyhli prípadným zdravotným problémom. Ak preferujete jednodielne plavky, tak aj vtedy odporúčame prezliecť sa do suchých. Veľký výber plaviek, či už dvojdielnych alebo jednodielnych až do veľkosti 50 a košíky do veľkosti I-J nájdete v predajni MJP Underwear for you. Taktiež veľký výber plaviek nájdete v ďalších predajniach ako Intim fashion, Bepon, 4F a New Yorker. Toto je len malý výber toho čo u nas v centre nájdete.

Ďalej budete potrebovať aspoň jedny plážové šaty, ktoré si môžete obliecť na večeru v reštaurácii alebo bare, ako aj na pláž s klobúkom a šľapkami. Plážové šaty v rezortovom štýle sú základný kúsok bez ktorého sa určite nezaobídete. Veľký výber letných šiat nájdete v mnohých našich predajniach ako napríklad v Mohito, Reserved, Tally Weijl, Cropp, House, Sinsay, Lindex, C&A, H&M, Orsay, Pepco a Tom Tailor.

Koľko párov topánok si zobrať na dovolenku? To je otázka, ktorú rieši asi každý. Ak idete k moru a neplánujete trackovat v Himalájach tak vám bohato vystačia dva páry. Jedny flip-flopy na pláž a jedny sandáliky do mesta, alebo ak by ste sa rozhodli navštíviť miestnu diskotéku. Naozaj bohatý výber topánok na letnú sezónu nájdete vo všetkých našich predajniach s obuvou či už je to Baťa, Robel, Ecco, CCC alebo John Garfield. Navyše, ak obľubujete plastovú obuv do mora, veľký vyber tohto typu obuvi nájdete v kiosku Coqui Shoes na 2. podlaží.

Ďalšie kúsky, ktoré poskytujú ochranu pred slnkom, sú kľúčové a nesmiete na ne zabudnúť – klobúk, slnečné okuliare, plážové pareo a samozrejme ochranný krém. No a k tomu pár doplnkov, ktoré môžete nosiť so všetkým čo ste si zbalili. Napríklad náušnice vyrobené z mušle a samozrejme nemôže chýbať praktická plážová taška. Pekné plážové tašky nájdete v predajniach Lara Bags, Baťa a Pinky club.

Apropó pareo. Je to naozaj  must have kúsok, ktorý by nemal chýbať vo vašom kufri. Ak náhodou neviete čo to je, je to vlastne ľahký plážový niečo ako „župan“ alebo pončo alebo kaftan, ktorý si prehodíte cez plavky a tak si chránite pokožku pred silným slnkom. Môžete na to použiť aj ľahkú šifonovú tuniku alebo veľkú šatku „sarong“.  Inak na internete nájdete množstvo videí s návodom ako si takú šatku uviazať okolo tela a vytvoriť mnoho druhov parea.

Slnečné okuliare od výmyslu sveta kúpite v predajniach Eiffel Optic, Optika Mania, ale aj v Pinky club a skoro všetkých predajniach s módou.  Klobúčiky a šiltovky v kiosku Gema na 2. podlaží. Opaľovacie krémy rôznych značiek a stupňa ochrany v lekárni Ekolekáreň a DM drogérii. No a čo by to bola za dovolenka keby ste si konečne nenašli čas na prečítanie vašej obľúbenej knihy! Nie len tie v tlačenej podobe, ale aj veľký výber audio kníh nájdete v Martinuse. No a ak by vám náhodou počas dovolenky nebodaj pršalo, tak na hotelovej izbe sa určite nebudete nudiť, ak si zadovážite nejaké spoločenské hry z predajne Albi. A aby ste sa zabavili na pláži aj s deťmi, hračky na pláž pre najmenších nájdete v predajni Dráčik.

Prajeme vám šťastnú cestu a veľa slniečka!