Rýchle autá pred Forumom

21. mája 2021

V piatok 28. mája od štartuje v Poprade už 48. ročník najstaršej a najznámejšej automobilovej súťaže na Slovensku Rallye Tatry Slovakia. Súťažné posádky sa na slávnostný štart postavia na rampu pred OC Forum v piatok 28. mája. Od 15. hodiny to bude štart Green rally a o 18. hodine odštartuje spred OC Forum ozajstný rally špeciál so štartovým číslom 1.  

Legendárna súťaž je zaradená do seriálu majstrovstiev Zóny Strednej Európy novodobých a historických rally vozidiel, do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally a súčasťou podujatia bude aj Green Rallye Tatry Slovakia, čo je súťaž vozidiel s hybridným alebo elektrickým pohonom.

Organizátorov teší fakt, že na 48. ročník sa spolu prihlásilo 100 posádok zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Na súťažné dvojice je pripravená 676 km trať s 11 rýchlostnými skúškami. Trať povedie cestami a necestami okresov Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Spišská Nová Ves a Rožňava. Do plánu súťaže je zaradená aj obľúbená nočná rýchlostná skúška.

Ostatný víťaz Rallye Tatry Martin Koči v tejto sezóne preteká v seriáli majstrovstiev sveta, no i tak sa očakáva kvalitné štartové pole a urputný boj o popradné pozície. Víťazstvo na Rallye Tatry má medzi širokou motoristickou verejnosťou vysoký lesk a veľkú pridanú hodnotu. Medzi prihlásenými je niekoľko víťazov jednotlivých ročníkov. Medzi nimi nechýba trojnásobný víťaž GHrzegorz Grzyb ale aj legenda slovenského motoršportu Igor Drotár. Početné je aj zastúpenie domácich popradských a podtatranských posádok.

Viac informácií o tratiach a časovom harmonograme je zverejnených na oficiálnej stránke podujatia www.rallyetatry.sk a na facebookovom profile Rallye Tatry Slovakia.